| MaryusCobra a întrebat:

Am o problema la PC. Cand intru intr-un joc gen Metin2Ro, Halo, etc. imi apar niste linii pe ecran si se misca in toate partile, iar la un moment dat mi se blocheaza. Mi-a mai facut odata asa dar atunci aveam o alta placa video. Mi-am schimbat-o sa vad daca face la fel si tot asa face. Monitorul nu cred ca este devina pentru ca am testat cu altul si imi face la fel. Driver-ul de la placa video l-am instalat corect pentru ca l-am downloadat cu programul 3dp chip. Deci am asa: Placa video ATI Radeon x1050, WinXP SP3 32-bit, Monitor LCD 170V, rezolutie maxima suportata 1980x1080. Momentan sunt pe 1024x768, 32-bit, refresh rate 75Hz. Nu stiu ce sa mai fac. Astept raspunsuri dau funda!

6 răspunsuri:
| MaryusCobra explică:

Si ce problema ar putea sa aiba jocul?

| K0sti a răspuns:

Memoria. Sau are jocul o problema.

| StEaUaVLAD a răspuns:

Mda... Nici unul din cei trei nu ti-a raspuns bine.
Si eu am patit e din cauza placi video probabil e cam slaba pentru unele jocuri.
Avand in vedere ca halo e un joc cu grafici tari. placa video trebuie schimbata... Dar ai grija daca chiar vr sa o schimbi sa fie compatibila. Tu ai spus ca tot asa face dupa ce ai schimbat placa video dar cred ca totusi ceva nu ai facut bine..Mult noroc sper sa iti mearga intr-un sfarsit!

| StEaUaVLAD a răspuns:

S-ar putea sa fie de la placa video care poate nu e destul de buna nu stiu cat de buna trebui sa fie dar e posibil sa fie asta devina.
Daca nu poate fi jocul virusat.
Sau chiar pc virusat!
Fa o scanare la pc si daca nici asa nu merge e clar placa video.
Bafta, sper sa reusesti!

| Altair23 a răspuns:

1tongueoate nu sunt bune jocurile; 2:poate ai calculatorul virusat; 3:poate jocurile sunt virusate

| IdeaL a răspuns:

Schimba placa video sa vezi ca nu o sa-ti mai faca asa