| Ioancatalin03 a întrebat:

Am o problema la pc meu.Am vrut sa descarc un joc si dupa ce l-am instalat mi-a aparut niste aplicatii care se instalau singure. Acum pe dekstop im apar reclame de la internet explorer, iar aplicatiile care erau pe ecran s-au marit.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut
1.Aplicatii Marite:Click dreapta Pe Desktop>Rezolutie ecran> 1360 x 768 sau ce iti recomanda pc-ul
2.Foloseste RevoUinstaller pentru dezinstalarea fortata a aplicatilor care s-au instalat singura
3. Data viitoare fi mai atent ce jocuri instalezi, deoarece ele vin i pack-uri cu mai multe porcarii, reclama
4.Activeaza-ti antivirusul, recomandat e sa-l tii on mereu, dar daca ai un pc slab, activeaza-l doar cand descarci fisiere!
5.Recomand Avast www.avast.com
Succes

2 răspunsuri:
| kalex a răspuns:

Buna. Iti dau un link la o aplicatie (safe).
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/
Daca vrei sa nu se mai intample, fii mai atent sau pune un antivirus / antimalware