| Daragangabriel10 a întrebat:

Am o problema la unitate daca nu pun o o mufa in unitate in spatiul de casti sonorul merge si se intrerupe des. Merge cateva secunde cum trebuie apoi o secunda nu se mai aude nimic si iar aceeasi problema. Iar daca pun castile nu se aude nimic prin ele dar sonorul nu se mai intrerupe.Nu stiu care este problema sau daca sa o duc la preparat, inca este in garantie si daca o duc la reparat ce sa le spun ca are? (De obicei se intrupe mai des pe jocuri)

Răspuns Câştigător
| Daragangabriel10 explică:

Du si castile si le demonstrezi. Ei pot verifica si castile pe alta unitate daca-i problema la ele. Asta daca face asa si la muzica. Daca numai la jocuri poate fi o problema de soft sau de drivere.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trimite-o la reparat! Dupa parerea mea, este o problema mecanica si n-o poti rezolva decat prin inlocuirea acelei mufe. Daca o faci acasa pierzi garantia.

| Daragangabriel10 explică (pentru Salontanul):

Asta as vrea, dar daca merg cu ea le spun ce are si lor nu le apare problema or sa zica ca nu are nimic

| Daragangabriel10 explică (pentru Daragangabriel10):

Du si castile si le demonstrezi. Ei pot verifica si castile pe alta unitate daca-i problema la ele. Asta daca face asa si la muzica. Daca numai la jocuri poate fi o problema de soft sau de drivere.