| alexboss5555 a întrebat:

Am o problema legata de calculator. Mai devreme am descoperit ca nu mi se mai vede toata partea dreapta a ecranului( pare mai lunga, dar rezolutia e neschimbata). De exemplu, nu mi se mai vede X-ul( de unde inchid) la internet,mi se vede decat o parte din el,cealalta parte iese din ecran, nu imi apare bara aia de unde dau pagina mai sus sau mai jos, pe desktop nu imi apare ora( se afla in coltul din dreapta).
Si ultima data cand am intrat pe calculator, mi-am instalat Skype( am Windows XP, daca ajuta cu ceva).
Astept raspunsuri.
Dau

5 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Poate setarile de la monitor s-au resetat si. Poti schimba de la monitor cat de lunga sa fie imaginea, scurta lata, ingusta luminozitate etc. Sau incearca sa umblii la setarile graficii. dai celalalt click pe dekstop si dai la proprietati.

| alexboss5555 explică (pentru Adrianetc):

Am incercat la proprietati dar nu am reusit nimic
sa incerc si la monitor

| Vlad43 a răspuns:

Umbla in setarile monitorului. Prima data credeam ca s-a magnetizat monitorul happy cum am patit eu

| alexboss5555 explică (pentru Vlad43):

Prin setarile monitorului te referi la butoanele alea de pe acran(am incercat, dar nu merge). E ca si cum imaginea iese de pe ecran, adica daca duc mousul in partea in care nu se vede, pot da click pe acel buton

| alexboss5555 explică (pentru alexboss5555):

Am reusit sa setez la monitor. Multumesc pentru ajutor.winking