| TheCyberXx a întrebat:

am o problema legata de laptopul meu LENOVO. Acum o vreme cand il deschideam imi aparea numele Lenovo (Chiar cand deschid laptopul)
acum apare sigla de la Win 10 si nu mai vreau sa imi apara. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu apare nici dupa oprirea completa (shut down), atunci cineva a dereglat in BIOS optiunea de vizualizare la start.
Daca dupa shut down iti apare logo-ul, atunci n-ai inchis complet windows-ul, a ramas in standby. In acest caz nici nu are cum sa apara logo-ul Lenovo, fiindca laptopul nu ramane oprit complet, este doar in regim de asteptare.

| TheCyberXx explică (pentru Bula):

Apare doar la inceput

| Bula a răspuns (pentru TheCyberXx):

Nu cumva ai cumparat laptopul cu win 10 preinstalat? In acel caz este posibil sa fi fost introdus logo-ul firmei si ca imagine de pornire a windows-ului, iar daca ai reinstalat windows-ul, atunci si acel logo s-a sters, cu tot restul.

| TheCyberXx explică (pentru Bula):

Da e ceva din bios cum fac?

| Bula a răspuns (pentru TheCyberXx):

Citesti cartea laptopului, cum trebuie sa intrii in reglajele BIOS.
La unele aparate exista optiunea de afisare sau nu a logoului firmei la pornire, precum si mudul de testare a sistemului la pornire.
Incerci toate variantele posibile (si salvezi modificarile de fiecare data) referitoare la testare si afisare la start.
.

| untu a răspuns:

Ai upgradat calculatorul la windows 10? Ce ai avut mai inainte de a upgrada?

| TheCyberXx explică (pentru untu):

Am avut win 10. Anul trecut am luat laptopul

| Stefancalin1997 a răspuns:

N-ai ce-i face asa iti apare sigla de la windows 10