| AndyAnonim a întrebat:

Am o problema legata de laptopul tatalui meu,de azi de cand a ajuns acasa a observat ca ecranul laptopului se vede in dungi(nu se vedea inainte asa),nu colorate, doar ca se vede in dungi ca la consolele alea vechi.Nu cred ca este un virus, dar daca stiti orice soutie posibila spuneti(laptopul este vechi de 8 ani si nu e de la placa video deoarece am conectat la un monitor extern si se vedea normal)(Ps:nu glumiti si nu ziceti porcarii gen ia un laptop nou)

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Displayu este de vina

| HereToHelp a răspuns:

In cazul in care laptopul se supra incalzea si avea ceva vechime, cel mai probabil placa video s-a dezlipit de placa de baza. Mergi la un service si il rezolvi cu 300-400 de lei.