| DRauL a întrebat:

Am o problema legata de Windows / PC. De curand, acum 2-3 luni am facut pc-ul pe piese. 2gb ram DDR1, Placa video Ati Radeon x300 256bit, Procesor Intel Dual Core 3. 00ghz, Hard Disk 500gb Western Digital Blue, Sursa ATX 450w. Am instalat Windows xp si la inceput (primele 2 saptamani) mi-a mers pc-ul super bine (ma uitam pe youtube la videoclipuri 1080p fara nici-o problema, imi deschidea aplicatiile pe loc, nu aveam lag in jocuri 1280x1024 32bit) dar dupa 2 saptamani (dezastru) aveam lag pe youtube la 360p, imi mergeau toate jocurile in reluare cu rezolutia 800x600 16bit, aplicatiile le deschidea foarte greu, unele chiar nu le deschidea, netu imi mergea foarte greu ) Am instalat Windows 7 si toata problema s-a rezolvat, totul mergea bine rezolutie la maxim.(in primele 3 zile) dupa 3 zile iar dezastru imi mergea si mai greu (pc-ul se aprindea in 3-5 minute, nu imi deschidea aplicatiile, nu imi m-ai mergea nimic ) Acum de 2 zile am reinstalat Windows xp si imi merge mult mult mai greu decat inainte (am incercat sa rezolv eu problema ( l-am curatat de praf, am verificat daca totul este conectat cum trebuie, am curatat Registrii, am facut defragmentare de hard disk, am curata startup-u si degeaba) Acum am in pc doar Google Chrome, Driverele si messenger si imi merge pc-ul foaaaarte greu! Ce trebuie sa fac sa rezolv aceasta problema ...Please Help! mersi!

2 răspunsuri:
| AlecsPAD a răspuns:

Ai activat vreodata acel auto-update?
Sau sa pui un anti-virus?

| DRauL explică (pentru AlecsPAD):

Am update la zi si am si anti-virus