| DryX a întrebat:

Am o problema legata de windows si anume : Nu imi mai apare bara de START. Am dat restart dar degeaba. E un virus? Cum pot sa o re-activez? Cand las o aplicatie jos mi se duce undeva in partea dreapta si nu o pot re-deschide doar cu ALT+Tab.

1 răspuns:
| Anonymus314 a răspuns:

E posibil sa fie un virus, iti recomand o scanare rapida cu kaspersky virus removal tool care il gasesti aici:

http://www.kaspersky.com/virus-removal-tools

de asemenea iti recomand sa iti reinstalezi windowsul cat mai curand.
Ca sa o readuci incearca sa intri in task manager(ctrl+alt+delete) la tabul processes si cauta procesul explorer.exe, dupa ce il gasesti apasa pe butonul: end process
apoi intra din now in task manager(ctrl+alt+delete) la tabul applications si apasa pe butonul new task, in casuta de dialog scrie: explorer.exe si apasa ok, sa-mi spui daca a functionat, practic ii dai restart procesului: explorer.exe