| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Am o problemă referitoare la laptop-ul meu. Tasta FN nu funcționeaza. Laptopul este nou-nouț si nuștiu cu exactitate daca chiar nu e funcțională tasta respectivă sau trebuie să o activez. MĂ POATE AJUTA CINEVA? Ofer FUNTA

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul la servis fiind nou nout ai garantie, nu umbla tu sa il strici, acolo ei or il repara gratis pe acesta ori i ti vor da altul identic, dar dar numai daca nu umblii tu.

| Valentinbaciu2002 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, dar nu stiu daca chiar nu mere sau nu stiu eu sa o activez, nu sa ma duc acolo si sa ma fac de ras ca nu stiu sa-l folosesc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Valentinbaciu2002):

Nu te faci deloc de ris, mai bine mergi la cineva calificat sa ceri ajutor decat sa il "faci" tu praf, dar tu decizi e lucrul tau faci ce vrei.

| francut a răspuns (pentru Valentinbaciu2002):

Nu trebuie "activata". Tasta FN se foloseste doar in combinatie cu alte taste. Poate nu am inteles eu bine ce intrebi. O folosesti in combinatie cu alte taste? Daca da, si nu merge, mai bine mergi la service. Sau inapoi in magazin sa ti-l schimbe.

| anonimg a răspuns:

"Fn+Numlok, sau în funcție de modelul sitemului pe care îl folosești Fn+Shift+Numlock."
Sursa: https://service.laptop-direct.ro/ce-faci-cand-tasta-fn-este-blocata/