| vasilakero a întrebat:

Am o problema si eu cu telefonul... Am un telefon care nu are semnal din cand in cand si cand bag in alt telefon cartela are semnal ( pe Cosmote ) ce sa ii fac? crying

Funda

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Daca nu a mai facut figuri si stii ca nu a luat vreo busitura serioasa, sigur este de la contactele imperfecte ale antenei interioare.
Trebuie putin demontat capacul inferior, nu cel de baterie ci cel pe care se tine capacul de la baterie, si curatate contactele antenei, aceasta fiind o mica banda lunga de 1-2 cm, si prin presare fac contact pe cablajul placii electronice a telefonului, contactele sunt aurite insa praful uneori le face felul.
Apoi totul se reaseaza la loc si gata, ai readus la viata telefonul tau.NU incerca sa desfaci suruburile cu altceva in afara unei surubelnite speciale in stea, deoarece strici suruburile si nimeni nu va mai putea sa te ajute, daca nu te pricepi cauta un prieten sau in ultima cauza apeleaza la un centru de reparatii.Bafta.

1 răspuns:
| robert35 a răspuns:

Du-te an setari la retea trebuie sa fie niste fisiere acolo si faci pe reteaua care ati trebuie