| 5465449634649634769347 a întrebat:

Am o problema si nu mai pot de nervi! Am reinstalat windouswl si avand trei partitii am vrut sa formatez doua din ele. Din greseala am formatat partitia care nu trebuie crying. Bun, nu asta este problema. A disparaut partitia cu totul si cu ea destul de multi GB(200 si ceva). Pot crea o partitie fara sa instalez din nou windowsul?
Specific: windows 7 pe 32biti
Ajutoooor! Dau funda [-O

Răspuns Câştigător
| furios4you a răspuns:

Da, ia de pe internet partition magic sau acronis disk director. aveai date importante pe hard? daca da, da un add la id-ul furios4you si iti arat cum sa le recuperezi

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Tu ai ster partitia cu totul. Spatiul de 200 Gb nu e pierdut, e doar, in aer, s-o spunem asa. Foloseste Partiton Magic ca sa faci in locul liber o noua partite. Si ce aveai pe acea paritite? Sfat: ca sa nu mai pierzi date si alta data, ducumentele tinele pe un card de 4 GB (destul de mult pentru documente: ), sau in Google Docshappy serviciu online de facut si stocat documente, pozele tinele pe un hard extern sau cele mai frumoase tinele online (eu mai tin din ele pe Picasa, tot serviciu online, tot de la Google). Filmele tot pe hardul extern, si jocurile (daca sunt cumparate pe CD le ai pastrate acolo, daca sunt cumparate online, tracele pe CD/DVD si fa acolo un notepad cu serialul, sau cum s-or face la jocurile cumparate online, n-am cumparat nici o data un joc online (nu cu sensul de mltiplayer si cu sensu de downloadat de pe siteul producatorului si cumparat cu cardul). Eu ocurile le iau din mallhappy
In hdd-ul intern al PC-ul tine doar ce nu prea iti mai trebuie, in rest pastreaza datele importante pe hdd externe sau, de ce nu, pe DVD (chiar daca se duc in timphappy )
Pha Pha! Noapte buna :-H

| zhenkyn a răspuns:

Poti cu ajutorul urmatoarelor softuri:
Power Quest Partition Magic
Paragon Hard Disk Manager
Norton Partition Magic

Dar mult mai rapid si mai usor va fi sa reinstalezi inca o data sistemul de operare

| vali78_2281 a răspuns:

Poti fara niciun soft. pui hardul pe alt pc si formatezi din nou ce doresti de la disk management