| aifAcuTBuBa a întrebat:

am o problema si nu mai stiu ce sa fac am ramas si fara idei si fara calm.am pc la mana a 2 nu am driverele originale la el.le-am instalat de pe net doar ca la placa audio am probleme ca da eroare.am downloadat sute de drivere de care am nevoie pentru sunet dar nu merg. unele au erori iar alea care se instaleaza si dau restart la pc cand intra din nou in dextop imi arata ca gaseste un hardware nou dau acolo pnm... gaseste Multimedia audio controller si apoi Realtek ac'97 dau si apare o fereastra in care dau "continue anyway" (asta mi-a aparut si la placa video dar totusi a mers) si apoi fix inainte sa se finalizeze se inchide pc.DE FIECARE DATA! am mai patit asa o data cu sunetul dar nu-mi amintesc cum am facut de mi-a mers.app daca imi sugerati sa schimb realtek high definition si sa bag realtek ac'97 sa stiti ca am facut-o deja si e aceeasi chestie numai ca in device manager nu imi mai arata ca in poza, ci imi arata multimedia audio controller in sounds acolo dar cu semnul exclamarii! va rog care stiti ce sa fac sau ati patit asa ceva si va amintiti cum ati rezolvat, ajutati-ma si pe mine sa rezolv.stau asa de 1 luna! mersi :)
poza : http://s18.postimg.org/wlh2ni1yh/image.jpg

6 răspunsuri:
| ursey a răspuns:

Acolo in device manager dai click dreapta pe placa de sunet proprietati dai pe details la property alegi hardware ids la value alegi primul scris de genu HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0888&SUBSYS_1458A002&REV_1000
daca ai windows XP apesi Ctrl+c daca ai win 7 dai copy mergi in browser si cauta driverpacksolution acolo dai pe cautare dupa hardware id si gasesti driveru daca nu cauta driver genius profesional si iti baga singur driverele si ti le salvezi sa le ai alta data

| aifAcuTBuBa explică:

Lol am mai facut eu vreo ceva pe acolo si imi arata c-media ala tot acolo dar fara semnul exclamarii cu galben acolo.dar tot nu merge sunetu happy No Sound Device

| ursey a răspuns (pentru aifAcuTBuBa):

Cel mai bine ia-ti o placa de sunet pe pci si gata
rezolvi problema
e cel mai simplu

| aifAcuTBuBa explică:

Mda...alte sugestii?