| Aalyn91 a întrebat:

am o problema stiti ca in general cand ai IP static pe gps iti ofera locatia unde esti pai cam la IP dinamic nu este asa si eu cum as putea face ca de asta zic ca si eu am IP dinamic sa ma localizeze acolo unde sunt in general imi este de ajutor pentru ca eu folosesc windows 10 si cei care il au vor intelege!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti da locatia unde?

in primul rand IP este dat de providerul de internet si nu poti tu sa il schimbi din static in dinamic sau invers. Vrei ip static neaparat te interesezi la providerul de internet si platesti in plus pentru serviciul asta.

In al doilea rand fie ca e static sau nu locatia IP ului oricum nu e locatia exacta a ta.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca dai cuiva sa citeasca ce prostii i scris acolo, crezi ca intelege?

| Aalyn91 explică (pentru sltlp):

Trebuie sa fii batut in cap ca sa nu intelegi de ce te-ai mai bagat daca nu stii?

| sltlp a răspuns (pentru Aalyn91):

Tu fa ce am zis eu, spune cuiva ca ti-a dat cineva textul ala, si intreaba-l daca intelege. Daca scrii asa si la examene, mai mult de nota 3 nu o sa ai.

| K0sti a răspuns:

Ce zici ma nene? Ia fa o traducere sa pricepem si noi! Scrie in chineza ca poate reusesti!

| Aalyn91 explică (pentru K0sti):

您好TPU,我有一个问题,知道一般当你有静态IP的GPS给你位置,你也凸轮动态IP也不是那么我自己我怎么能利用它说我有动态IP我找到在哪里他们一般不帮我,因为我使用的是Windows10和那些谁就会明白! sper sa intelegiwinking

| K0sti a răspuns (pentru Aalyn91):

Asa da!
Raspuns: IP-ul ti-l da providerul, nu ti-l alegi tu!

Fugi la scoala!

| Aalyn91 explică (pentru K0sti):

Cu voi trebuie vorbit in chineza ca altfel nu se intelege se adevereste vorba profesorilor ''daca va zic in chineza intelegeti''

| Aalyn91 explică:

Am si spus cred ca trebuia sa pun p.s ca sa vedeti am scris asa ''numai cei care au windows 10 vor intelege" straight face|

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are IP cu GPS? ca nu se intelege nimic din ce scrii acolo

| Aalyn91 explică (pentru suntserios):

Cand ai ip static iti da locatia ta(unde esti) la ip dinamic te da din alta parte(unde nu esti) si eu vreau sa am ip static ca sa imi dea locatia mea sa ramana asa de ex eu is la neamt dar imi da cluj intelegi?