| NoNamemartes a întrebat:

am o problema veche cu calculatorul. Cand il aprind prima data imi merg jocurile mai greu iar daca il sting si il aprind (nu dau pe butonul de restart)de cateva ori imi merg mai bine, sau daca stau in jur de 5-10 minute si ma uit pe Youtube sau fac altceva pe el si ii dau odata restart merge mai bine. Vreau sa mentionez ca asa imi facea si pe windows 7. Acum am windows 10.Dau funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Verifica (din BIOS / UEFI sau alte programe) daca temperatura procesorului creste peste 60-70°C. Daca da, ar fi timpul sa il demontezi si sa stergi fiecare componenta de praf.

Exista o probabilitate ca aceasta sa fie o problema cu driverele.
Ar fi bine daca ai spune si componentele calculatorului ( inclusiv sursa ).

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Verifica daca este o problema cu supraincalzirea. Banuiesc ca ai cerintele recomandate pentru rularea windows 10.

| NoNamemartes explică (pentru PainTech):

Adica?

| PainTech a răspuns (pentru NoNamemartes):

Verifica (din BIOS / UEFI sau alte programe) daca temperatura procesorului creste peste 60-70°C. Daca da, ar fi timpul sa il demontezi si sa stergi fiecare componenta de praf.

Exista o probabilitate ca aceasta sa fie o problema cu driverele.
Ar fi bine daca ai spune si componentele calculatorului ( inclusiv sursa ).