| adrianstefan a întrebat:

Am o simpla intrebare:ar intra o placa video nVIDIA geforce gtx 750ti sau un amd r7 260x intr-o carcasa ITX?
SI o ultima intrebare; CARE ESTE MAI BUNA?
1. Nvidia geforce 750ti:http://olx.ro/......2zR7w.html
2.AMD R7 260x:http://www.emag.ro/......DXZBBMBBM/
Si daca se poate cu cate frame-uri ar merge jocurile noi pe high!
FUNDA!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti face griji daca intra in carcasa. De intrat, intra. Fa-ti griji daca se potriveste cu placa de baza si cu procesorul.
Diferenta intre cele 2 placi este ca cea de pe eMag este un pic (+3Mhz) mai rapida la procesor dar mai slaba la memorie. Oricum nu ti-o recomand pe cea de pe OLX numai daca ai posibilitatea sa te intalnesti cu individul si sa ti-o probeze. Altfel poate fi cu probleme si sa iei o pacleala cat casa.
Cat priveste frame-urile aia depinde de o gramada de factori: procesor, placa baza, memorie, windows instalat, HDD, etc.

| adrianstefan explică (pentru Salontanul):

Am i5 2500k de 3.4, 16gb ram, sigur intra in placa de baza deoarece are soket PCI express si 1t hard, win 7

| Salontanul a răspuns (pentru adrianstefan):

Sigur. Dupa procesor mi-am dat seama. Acest procesor nu poate sta de cat intr-o placa de baza moderna. Asa ca...succes!