| Vyo19 a întrebat:

am o tableta Allview ax4 nano si am scapat-o,ca urmare s-a spart sticla si displayul, tableta este inca in garantie, pot beneficia de aceasta la problema mea?

Răspuns Câştigător
| petrescuionut a răspuns:

Si eu am o tableta noua de la evolioTab
m-am pus pe ea in pat s-a spart dispayul si se vede alb si acum este in perioada de garantie dar dau 300 ron sa o fac si eu am dat 400 ron
deci suna acolo unde ai luat tableta si spune-le ce s-a intamplat dar sigur tu o platesti cam 200 ron sau mai mult
aia iti zice ca ei ti-o face ca esti in garantie dar cu bani
daca nu se mai auzea sau se inchidea atunci nu iti lua bani dar la tien este chestie ca ti-a cazut jos deci iti ia bani

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E problema ta, asta nu se rezolva in garantie si nici o garantie nu iti rezolva asa ceva, ca doar e problema ta(Doar asigurarea, dar sigur nu ai asa ceva). Asa ca vezi cat costa repratul.

| MinivaGSM a răspuns:

Garantia se pierde in cazurile defectelor mecanice, indiferent de produs.

Te costa 118 RON (88 RON - lcd + 30 RON - montaj sa inlocuiesti doar display-ul si tableta ramane ca noua.

Vezi mai exact aici https://www.minivagsm.ro/display-ecran-lcd-allview-ax4-nano

O seara frumoasa!