| Bogdy4Boss a întrebat:

am o tableta de la RDS ALLVIEW AX4 nano si i-am facut setarile pentru internet tot dupa internet laughing) prima data a mers (ieri) si azi dimineata am vrut sa verific facebook-ul si nu mai mergea am plecat la scoala cu gandu sa repar tableta cand vin sad cand am venti de la scoala am observat ca merge internetul (fara sa umble cineva la ea) si acu mi s-a luat iar internetul ce are poate nu i-am facut eu toate setarile spuneti-mi cum sa fac sa mearga internetul fara a se mai lua.
Si din cate am inteles am si minute pe ea da nu merge sa apelez trebuie sa ii fac eu ceva sa mearga?
AJUTATI-MA VA ROG!

2 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Internetul il folosesti prin WIFI sau Date Mobile cu o cartela SIM? E posibil sa se mai deconecteze internetul cand nu il folosesti "setarile implicite" pentru mentinerea bateriei. Il poti seta mai bine intrand la:

Setari (Settings) > Mai multe (More) > Retele mobile (Mobile network) > Numele punctelor de acces (Acces point names) pe urma da-i click pe cele 3 puncte verticale pe urma selecteaza APN nou.
Daca este cartela pe Digi pui:
Nume (Name): Digi Mobil sau orice!
APN:internet

Si pe urma apesi "Salvati punctul de acces". si ai terminat. E posibil sa nu se salveze configuratia facuta, da-i un restart tabletei si cand reporneste, asigura-te ca "Reteaua mobila" este deschisa atunci cand accesezi internetul, pe urma o poti inchide (sa nu consume din baterie).

Bafta si funda daca ai reusit!

| Bogdy4Boss explică:

Miau dat ei o cartela cu internet nelimitat si minute din cate am inteles dar am vazut ca minutele nu merg si setarile alea de care spui tu le-am facut.