| Ciocolatathadulche a întrebat:

Am o tableta Samsu gGalaxy Tab 2 10.1 de prin 2012, camdoi ani sau facut vara asta de cand o am. Uneori face figuri, prin toamna lui 2013 s-a oprit neasteptat, tatal meu s-a dus la Orange si au deschis-o, cica foarte repede, insa eu incercasem toate modalitatile sa o pornesc.O.o o_o Ma rog, sa trecem peste.Intr-o seara s-a blocat exact pe ce eram.Nu se inchidea, nimic.Imi aparea doar pagina.Practit era blocata pe acea pagina.Am pus-o la incarcat si acolo unde aparea bateria nu apatea acel semn, pe ecran nu aparuse nicio modificare. Dimineata era inchisa, din fericire a mers bine, am deschis-o mergea ft bine.Peste ceva timp din nou s-a intamplat acest incident.Am rezolvat si de aceasta data.In alta zi mi se descarcase tableta de tot pana la 0.Am bagat-o la incarcat si bateria care aparea pe ecran cand se incarca era de obicei mare si verde, din ce in ce mai verde cu cat se incarca mai mult.Insa atunci nu aparea asa, era mare si galbena. Aparea o parte galbena mica, peste 2 secunde aparea alta si se stingea. Iarasi aparea ce amica, cealalta si se stingea.Am lasat-o 24 de ore sa se incarce, poate si mai mult. Daca era descarcata de tot facea asa d ar daca nu, era totul in regula.Mereu mi se intampla acest lucru cand se descarca de tot.
Deci, TPU ce are tableta? Ce pot face?

1 răspuns:
| sinblade27 a răspuns:

Ai o eroare pe dalvik e relativ simplu volum jos si poer si dai reset to factory settings si clear cache si vezi daca iti mai face daca nu incearca sa o trimiti la cineva sa o resofteze ar zic ca se rezolva cu prima varianta