| Cristi031001 a întrebat:

Am o tableta Wolder miTab Funk adusa din spania.Problema este ca nu am Google Play pe ea.Are android 4.0.4 Ice Cream Sandwich.Cand instalez google play se instaleaza dar cand dau sa il pornesc scrie big grinin pacata aplicatia Google Play s-a oprit.Nu pot sa imi pun nimic pe ea.e doar aplicatie Wolder App dar nu pot pune nimic fain de pe ea.

5 răspunsuri:
| Madaliinaaa a răspuns:

Deci exact aceeaşi tabletă am primit-o acum o săptămână. Mă bucur să ştiu că nu sunt singura cu tableta asta. :D Exact aceeaşi problema am şi eu. Însă azi am găsit pe net o soluţie. Descarcă această aplicaţie http://www.aptoide.com/ este exact ca şi Google Play. Intri pe ea şi descarci Play store. Bun, ai descărcat Play Store, apoi când vei vrea să descarci o aplicaţie de pe el vei avea aceeaşi problemă ca şi mine îţi va da următoarea eroare : " Eroare la recuperarea informaţiilor de pe server. [RPC:S-5:AEC-0] ". Bun, acum trebuie să incerci următoarea chestie : Setări->Aplicaţii->Toate->Google Service Framework->ştergeţi datele
Setări->Aplicaţii->Toate->Google Play Store->ştergeţi datele
Porniţi si reporniţi tableta de două ori. Nu sunt acasă, dar de îndată ce ajung voi încerca această metodă şi sper să funcţioneze. Dacă nu va funcţiona această metodă descărcam aplicaţii de pe Aptoide pentru că are la fel de multe aplicaţii sau mai bine apelăm la un specialist. Multă baftă! :*

| LisaZafre a răspuns:

Are memoria indeajuns incat sa-ti instalezi aplicatii? Daca nu functioneaza Google-ul pe ea, instaleaza Opera sau Maxthon.

| Cristi031001 explică:

Nu google chrome..Eu nu vreau browsere.Este o aplicatie pe nume Google Play care o au toate tablete in afara de a mea.De pe Google Play iti iei aplicatii, jocuri, poze si multe altele.

| Alyn_Dizzy_1988 a răspuns (pentru Cristi031001):

Deci o solutie cineva? un raspuns bun!?

| Elena_Victoria_Baban_Anghel_1981 a răspuns:

A functionat, multumesc