| SkullDrawer a întrebat:

Am o tastatura pe care nu mi-o citeste calculatorul. Cand o conectez la calculator nu se aprinde nici unul din becuri nu functioneaza nici un buton.Aaa da si are mufa usb si imi da o eroare cu driverul sau nu mai stiu ce si am conectat alta tastatura care merge dar la asta nu pot face arond si shiftul face acelasi lucru ca, caps lock.Imi puteti spune cum sa o fac sa meraga tastatura sau macar cum sa o fac pe aceasta sa meragra arondul si shiftul normal...

3 răspunsuri:
| emilitalia a răspuns:

Trebuie sa aflii pentru ce limba (tara) a fost facuta. Nici asta a mea nu functioneaza bine daca nu o setez pe Danemarka. Bafta.

| FIORI a răspuns:

Daca iti apare eroare, inseamna ca nu ai driverele necesare.
Instaleaza un program care sa iti caute asta, gen Driver Genius. Sau le cauti manual pe google dupa seria care e scrisa pe spatele tastaturii.
Nu se aprinde ca nu e recunoscuta de calculator.

| SkullDrawer explică (pentru FIORI):

Dati-mi si mie un link cu installerul la driver va rog frumos ca eu caut dar nu gasesc...