| immaBeast a întrebat:

Am o unitate mai veche ( Hp Comapq dc 7100 SFF DX878AV ), i-am reinstalat windows-ul acum 3, 4 zile si nu mai gasesc driverul audio la ea.
Il gasesc pe un site dar nu pot sa-l descarc de acolo, nu mai este pagina functionala.
Driverul se numeste Soundmax integrated digital audio.
Tin minte ca ultima oara cand am gasit driver-ul, mi s-a descarcat in pc cu numele de sp33685.exe si avea in jur de 13, 14 mb.
Asta este pagina de care v-am spus ca il gasesc dar nu il pot descarca : http://www.driveridentifier.com/......d_file.php

Stie cineva daca pot sa gasesc driverul audio in alta parte?
Sau pc-ul este atat de vechi incat nu se mai gasesc drivere pentru el?
Cand am reinstalat windowsul anul trecut l-am gasit, problema este ca nu mai stiu unde l-am gasit atunci...
PS : Am incercat cu cateva programe de gasit drivere si imi gasea alt driver, unele programe nu il gasea deloc...

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drivermax

| immaBeast explică:

Nu mai conteaza, am facut un cd cu xp professional, ce atata windows 7, ce atatea fite?! laughing)
Pe xp am gasit toate driverele, am rezolvat problema.

Salut! Am gasit ceea ce cautai, doar ca driver-ul are 13.8 MB. http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/3312/

| immaBeast explică (pentru AppleFanBoy):

Ops!
Eram sigur ca am uitat ceva, eu am windows 7, ala e driver pentru windows xp.