| givelink a întrebat:

am o urgenta cu PC când il aprind țiuie si pe monitor se vede negru, de la ce poate sa fie. Va rog ajutati-ma! FUNDAAAAAA!

10 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Cum este tiuitul? Continuu, bip-uri? Descrie cat mai clar pentru ca acele tiuituri iti spun care e problema.
Ex. Un beep lung si doua scurte.

| RandomStudent a răspuns:

Ar pute-a fi RAM-ul verifica sa vezi daca nu a iesit vreo compunenta(harddisk, placa video, placa RAM, etc)

| RandomStudent a răspuns:

*Ar putea*

| nuestenimic a răspuns:

Deschide unitatea si scoate ramura daca ai mai multe scoatele pe toate si stergele cu ceva umed dar daca nu cu gura asa am patit si eu si a functionat Bafta

| dfeel a răspuns (pentru nuestenimic):

Omule, dac vrei sa stergi cu ceva umed sau cu gura incearca cu "ramura" de copac. Lasa RAM-ul de la calculator in pace si nu il sterge cu nimic umed. Eventual sufla-l cu un spray sau cu altceva daca vrei sa dai praful de pe el.

| nuestenimic a răspuns (pentru dfeel):

Asculta eu am dat un exemplu nu o sa pateasca nimic RAM-ul pc daca vrei sa stii si am incercat si cu gura de multe ori si nu a patit nimic fiindca nu a functionat cu spray

| dfeel a răspuns (pentru nuestenimic):

Acuma face fiecare ce vrea. Eu stiu ca la RAM e bine nici cu mana uscata sa nu-l atingi din cauza energiei statice. Cu umed nu as risca dar... Who am I to judge?

| ClaudiuTV a răspuns:

Se poate sa fie dela procesor sau cooler daca nu iai mai schimbat pasta termoconductoare

| Neacsu_Alina_1979_ErZe a răspuns:

Memoria RAM!

| Neacsu_Alina_1979_ErZe a răspuns:

Memoria Ram!