| Madalin_Ionut_1996 a întrebat:

Am oprit azi calculatorul tinand apasat pe butonul de pornire. Cand vreau sa il pornesc, dupa ce apare ca se incarca windows se restarteaza. Am incercat sa bag windows-ul dar se blocheaza dupa ce scrie checking your computer hardware configuration. Am nevoie de un raspuns urgent.

Răspuns Câştigător
| Gabi19971983 a răspuns:

A..Pai asa spune..boon! E din cauza virusilor! Poti sa deschizi PC-UL? Daca esti acum pe el formateaza PC-UL! Adica trebuie sa dai clik dreaptape diecare disk(C D E) FORMAT... SI ASTEPTI SA SE INCARCE

toate datele le-ai putea pune pe DVD-URI SI CD-URI ca sa nu ramai fara elewinking
Incearca si daca merge Funda?
Succes!

7 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Daca ai hard sata pune vista sau seven nu xp

| Gabi19971983 a răspuns:

E din caza sursei (asa ca aspir-o putin cu aspiratorul) sau e vreun scurt la placa de baza!

| Madalin_Ionut_1996 explică (pentru Gabi19971983):

Nu e din cauza sursei iar placa de baza e functionabila, mi se restarteaza exact inainte sa imi apara WELCOME. Cum sa rezolv problema?

| Madalin_Ionut_1996 explică (pentru Gabi19971983):

Nu pot intra nici in safe mode, e un restart continuu iar cand am bagat CD de windows dupe ce imi scria Checking your computer hardware configuration ramanea ecranul negru. Repet, asta s-a intamplat dupa ce am tinut apasat butonul de pornire ca sa sting calculatorul mai repede.

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Madalin_Ionut_1996):

Incearca sa mai faci acest lucru o data chiar cand il deschizi si face restartul ori deconecteaza-l de la priza sau apasa butonul!
Daca nu merge nici asta du-te la eu electrician! Si o data ce faci acest lucru si merge formateaza-l cum ti-am spus ca sa nu cumva sa fie virusi!

| Madalin_Ionut_1996 explică (pentru Gabi19971983):

Am rezolvat problema... aveam un conflict intre placa de baza si procesor. Pentru interesul manifestat ai FUNDA big grin

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Madalin_Ionut_1996):

Multumesc cand ai nevoie de ajutor spune-mi!

| Gabi19971983 a răspuns (pentru Madalin_Ionut_1996):

A..Pai asa spune..boon! E din cauza virusilor! Poti sa deschizi PC-UL? Daca esti acum pe el formateaza PC-UL! Adica trebuie sa dai clik dreaptape diecare disk(C D E) FORMAT... SI ASTEPTI SA SE INCARCE

toate datele le-ai putea pune pe DVD-URI SI CD-URI ca sa nu ramai fara elewinking
Incearca si daca merge Funda?
Succes!