| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, TPU am pe placa de bază instalat 5, 00GB ram, in windows 7 professional imi detecteaza ca e 5, 00GB dar imi arată (4, 87 usable) știu ca imi foloseste windows memorie ram dar nu așa sa imi arate acolo. Ce sa fac sa imi arate doar 5, 00GB fara usable

FUNDĂ+VOT URGENT

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce fite pe tine...
Si daca iti arata asa care e problema?

| SebyBrici a răspuns:

Salut! In primul rand usable inseamna folosibil, deci acei 4, 87 ii ai tu la dispozitie ca sa ii folosesti, restul ramasi ii utilizeaza windows-ul.Doar in cazul in care e supra solicitat foloseste mai mult RAM happy

Răspuns utilizator avertizat
| SebyBrici a răspuns (pentru downloadjocurionline):

Depinde si de performantele Pc-ului.