| anonim_4396 a întrebat:

am primit de la tata un iphone 5s si se pare ca e pe contul lui icloud, si nu mai stie parola de la el, si nici intrebarile de securitate, pot face ceva sa ii scot contul icloud?

daca aplez la service gsm, ei imi pot rezolva problema? si daca da cat costa?

4 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Decat sa pui intrebarea de o mie de ori, nu mai bine mergeai la service?

| Celcareajuta a răspuns:

Nu costa nimic, vb cu suportul tehnic de la Apple, trebuie sa faci dovada ca iti apartine telefonul. (factura + cutie)

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu. Nici un service GSM nu rezolva problema cu contul de iCloud. Singurul care o poate rezolva este tatal tau, fie amintindu-si parolele, fie apeland la suportul Apple daca telefonul este pe numele sau, caz in care va primi ajutor cu deblocarea. Va fi nevoie sa faca dovada faptului ca acel telefon ii apartine de drept.

| FanulMeu a răspuns:

Daca nu raspune nimeni o pun si de un miliard de ori, vrei sa primesti bloc?