| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un calculator nou cu windows 10. Am umblat putin pe el, si am activat din greseala un hard-drive care nu continea sistem de operare. Nu am windows 10 recovery disk. Am descarcat unul, l-am pus pe stick si l-am bagat in laptop, dar tot spune ca nu gaseste boot/BCD. eroare este xc0000000f. Va rog sa ma ajutati sa intru in command promt / CMD. De acolo stiu ce sa fac.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

Pai intra pe tab-ul obtiuni avansate (advanced options) dupa care click pe tab-ul comand promt, si de aici ai zis ca stii ce ai de facut.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai activat ce? Aoleu...

| LinxCont a răspuns:

S-ar putea pune pe stick un MiniTool bootable partition wizard Free sau alt manager de partitii si s-ar putea reactiva partitia aceea mai mica din fata lui C, pentru a putea reporni windows-ul. Pentru a face un stick bootabil cu un fisier iso, se poate folosi YUMI – Multiboot USB Creator.

| Rommeo a răspuns:

La deschidere apasa de mai multe ori tasta F8 si o sa-ti afiseze boot meniul.

| anonim_4396 explică (pentru Rommeo):

Am intrat in boot menu (cu tasta f12), m-am dus la BOOT. Acum ce trebuie sa fac?

| anonim_4396 explică (pentru Rommeo):

Am intrat in boot menu apasand pe tasta F12 de mai multe ori. Acum ce trebuie sa fac?

| anonim_4396 explică (pentru Rommeo):

Mersi! am reusit (mai demult, dar am uitat sa marchez raspunsul)

| Rommeo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai intra pe tab-ul obtiuni avansate (advanced options) dupa care click pe tab-ul comand promt, si de aici ai zis ca stii ce ai de facut.