| Ceiriog a întrebat:

Am primit un router wireless Huawei HG658 de la Romtelecom, actualul Telekom. Cunosc in mare ce sa fac, dar totusi am sa va scriu aici ce am in plan sa fac si apoi o sa pun o intrebare happy
1)Conectez priza telefonica la splitter in portul LIME
2)Conectez un capat al cablului in splitter in portul Phone si celalalt capat in telefon.
3)Conectez un capat al unui cablu in portul DSL al routerului si un capat in splitter in portul Modem
4)Conectez in portul LAN1 un capat al unui alt cablu ( happy ) si un capat in portul Ethernet al unitatii.
Acum Big Question happy, trebuie sa conectez si Receptorul digital STB in LAN3? Neaparat?...? Dau funda, si daca se poate, as dori raspunsul cat de rapid happy

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Scrie in carte ce trebuie sa faci, asa ca citeste! Uite si cartea, in caz ca nu ai: https://www.scribd.com/......m-Clicknet

| Ceiriog explică:

Stiu chestia asta, dar am si alte informatii care spun ca receptorul digital nu trebuie neaparat conectat, deci, ce sa fac?