| anonim_4396 a întrebat:

Am reasamblat un pc mai vechi iar cand pornesc sursa toate ventilatoarele incep sa functioneze dar nu apare nimic pe ecran. (Pe placa de baza se aprinde o un beculet) Am resetat pus o baterie noua dar tot nu merge. Care ar fi problema? Daca il bag in priza porneste automat fara sa apas pe buton.

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Un sistem cand porsneste urmeaza urmatorii apsi:
1. POST-power on self test(isi verifica toata configuratia hardware).
2. Verifica BIOS.
3. Verifica HARD
4. Verifica pe hard daca exista sistem de operare.
Acum, la tine problema este undeva la acesti primi 4 pasi. Noi nu stim ce ar putea fi fara sa ne bagam nasul in el.