| DEADEND a întrebat:

am Samsung Galaxy Trend Lite si l-am scapat in apa.A stat vreo 5-10 sec pana sa imi dau seama ca nu il mai am in buzunar si cand l-am scos s-a repornit si mergea touchscreenu si ecranu se vedea ciudat adica era el la luminozitate joasa dar in unele parti era mai mare si i-am scos tot din el dupa vreo 4-5 ore cand am ajuns acasa si l-am pus in orez pentru ca stiu ca atrage apa. Dupa 24 de ore l-am scos si sunetu mergea,de vibrat vibra, butoanele mergeau numa touchscreenu nu.Ce as putea face? Daca e vorba de o reparatie sau schimb de piese cat m-ar costa? Dau Funda pentru cel care imi da cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Probabil touchscreen-ul s-a uzat. Cel mai bine este sa-l duci la un service. Daca te apuci sa-l desfaci tu, manual, poti sa-l strici, asa am patit eu.

1 răspuns:
| CLU a răspuns:

In primul rand felicitari pentru faza cu orezul.Da ai putea sa il repari, dar nu stiu cat ar costa