| faranume_2206 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari daca se poate.

1) Am un Nokia 5230 si nu merge sa trimit poze prin sms. trebuie sa activez ceva sau ce?

2) Am activat internetul pe telefon (sunt in reteaua cosmote iar telefonul este decodat) iar cand intru pe internet imi zice :,, Packet Data: Packet data not avaiable. Check network services. Web : Unable to perform operation." Am activat si serviciile alea webnwalk am salvat setarile in telefon, am activat si netul cu 3 euro pe luna si tot eroarea aia imi da. Ce sa fac? straight face

2 răspunsuri:
| ov1d1u a răspuns:

1. Nu poţi trimite poze prin SMS, ci doar prin MMS (şi vei avea nevoie de setările pentru mesaje multimedia de la operatorul tău).

2. Ori o eroare temporară de reţea ori setări incorecte.

| morion a răspuns:

Poate sa nu fie compatibil telu