| Sami4041 a întrebat:

am si eu 2 monitoare la calculator 1280x1024 respectiv 1920x1080 si incerc sa pun screensaver pe amandoua, nu conteaza daca o singura imagine sau doua. Ideea e ca vreau sa apara pe amandoua ecranele ceva si am incercat sa fac un wallpaper combinat adica cu rezolutia de 3200x1080. Va rog ajutati-ma!

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ceea ce incerci este practic imposibil ai 2 rezolutii diferite,,

| Sami4041 explică (pentru aditimus):

Sidc nu are o optiune sa pun o imagine pe un ecran si alta pe un ecran

| Sami4041 explică (pentru aditimus):

Dupa ce win 10 costa cv nici nu are tot ce ii trebuie

| aditimus a răspuns (pentru Sami4041):

Ca si wallpaper poti

| Sami4041 explică (pentru aditimus):

Ma intereseaza screensaver de tip poza
si in video sunt chestii basic care; e stiu ideea e ca ori ce a-si face imaginea incepe de pe monitorul sec din stanga si se opreste aproape pe la jumatatea monitorului principal si orice poza cu orice rezolutie nu trece de acea zona de pe monitorul principal

| JicaContra a răspuns:

Nu am auzit niciodata de savere diferite pe diferite monitoare la acelasi comp, trebuie sa faci pentru rezolutia mai mica (care mai e si 3/4) si apoi pe aia mai mare va face stretch, cut, etc.

iar google e de acord cu mine:
https://www.google.com/......ps?/search

| Sami4041 explică (pentru JicaContra):

Ma rog de la windows e de asteptat
Ca nu putea sa faca o optiune in setari monitor 1 screensaver si monitor 2 screensaver
Ma rog, na e windows

| JicaContra a răspuns (pentru Sami4041):

Da, cu asta sunt perfect de acord, au renuntat la media center pentru ca se astepta sa ai un singur monitor, o singura placa de sunet si sa nu fac nimic altceva in acelasi timp, pentru ca, ca telecomanda sa mearga trebuia ca media center sa aiba focus si nu puteai schimba placa de sunet de pe aia default, si daca schimbai placa de sunet default in timp ce mergea, se ducea automat si sunetul de pe media patethic center

in schimb am avut un tunner (WinFast parca), al carui soft AMARAT, mult mai amarat ca marele media center, mergea binemercic asa cum aveam eu nevoie