| Rby_Robert_1993 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu aceasta sursa delux 450w atx p4 cu valorile:
+5V 36A
+12V 19A
+3.3V 31A
-12V 0, 5A
+5VSB 2A
Am inmultit, adunat si rezultatul este de 521W
https://www.google.ro/......ps?/search
In momentul respectiv am un procesor amd II x2 250 3Ghz
2GB ram ddr3 Kingston(1333mhz)+o sa adaug inca 2GB
placa de baza Asus m4n68t-m
si as dori sa cumpar o placa video gygabyte nVIDIA geforce gtx 550ti 1gb ddr5 192bit are un consum de 116W
hdd 500GB
Credeti ca sursa are destula putere pentru aceasta placa video?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da de unde.
Nu te-ai intrebat oare de ce pe sursa asta a ta de 50 lei, si pe una de 500 lei sunt trecute acelasi valori? laughing
De la teorie la practica e o mica mare diferenta.
Daca vrei sa nu te trezesti ca ti se arde ceva prin sistem, eu zic sa schimbi sursa cu una mai eficienta, cu o electronica mai buna.

| Rby_Robert_1993 explică (pentru sltlp):

Si ce sursa imi recomanzi pentru acest sistem? 150Ron

| Rby_Robert_1993 explică (pentru sltlp):

Si ce sursa imi poti recomanda?

| sltlp a răspuns (pentru Rby_Robert_1993):

Recomand http://bit.ly/1akaPDu. Diferenta e ca asta chiar scoate cat e scris pe eticheta... Fara de cele de 50 lei...