| Cristii777 a întrebat:

Am si eu câteva probleme cu Google Play Store pe Android:
1.Nu pot vedea aplicațiile care au nevoie de actualizare. Atunci când mă duc in secțiunea,,Aplicațiile și jocurile mele" la,,Actualizări" îmi spune la început,, Se caută actualizari", iar apoi,, Eroare la găsirea actualizărilor". Pot actualiza aplicațiile dacă știu care au nevoie de actualizare, dar cum eu am multe aplicatii, deci multe actualizări, nu știu toate aplicațiile care au nevoie de actualizare...
2.Nu pot intra in Google Chrome din Google Play Store (nu mă refer la aplicație, aplicația merge, ci la locul unde poți instala, dezinstala aplicația, unde poți vedea poze, informații, recenzii etc.). Atunci când dau sa intru acolo îmi zice,, Este necesara autentificarea. Trebuie sa va conectați la contul Google." (Deși eu sunt conectat la contul meu Google.) Acest lucru mi se întâmplă doar la aplicația Chrome, nu și la Google normal sau altele. La inceput aveam nevoie doar pentru a o actualiza (pentru că am dezactivat aplicația și am reactivat-o la loc și cred că din cauza asta avea versiunea puțin mai veche), dar acum nu mai am nevoie (s-a actualizat automat cumva, deși nu știu cum. Am schimbat data telefonului in viitor, iar apoi înapoi la data actuala. Să aibă legătură cu asta?). Totuși vreau sa rezolv aceasta problema cu autentificarea etc.
3.Nu pot vedea aplicațiile de la,, Instalate" de la,, Aplicațiile și jocurile mele".
Menționez următoarele lucruri:
-Acum ceva timp, am schimbat de destul de multe ori data telefonului in viitor și mă gândeam că poate acest lucru avea legatura
-Am dezactivat aplicațiile Chrome și Google Play Store si ma gândesc că poate și acestea au legătură cu problemele
-Am repornit telefonul, dar nu a rezolvat cu nimic.
Sper că mă puteți ajuta! Mulțumesc în avans!

1 răspuns:
| stancuprint a răspuns:

Salut, intra pe Google si cauta acolo raspunsul tau. De ce?, simplu pentru ca, Google Play este de tinut de Google logical. Spor!