| George0888 a întrebat:

Salut TPU am si eu ceva ce nu bat absolut deloc. Am un Acer Aspire 6920 e cu cinedash nu stiu e ceva mai special pentru filme bluray si am o problema cu el. L am luat întreg doar ca lipsa baterie si bluray ul lui Problema este ca el porneste ventilatorul sta la o viteza constanta dar el nu face nimic....am incercat sa ii pun hdd cu windows 7 ca sa aud daca booteaza macar nimic. Ce sa ii fac? Placa de baza am verificat o atent la fel si placa video nu au absolut nimic nicio urma de arsura sau orice altceva efectiv arata ca nou. N as vrea sa l arunc e prea frumos laptopul asta sa l arunc....Am probat cu rami de 800 667 si 400 de mhz nimic! Am schimbat pana si procesorul la fel face

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Display-ul porneste? sau cand intri in bios, merge display-ul?

| George0888 explică (pentru lpavel):

Nu porneste am descoperit problema..placa video e moarta cei drept arata ca nou dar intr o parte se vede ca e iesita din biluta aia de sudura... oricum o schimb i-am dat reflow si degeaba

| lpavel a răspuns (pentru George0888):

Imi pare rau de ghinionul tau...

| lpavel a răspuns:

Incearca sa deconectezi tastaura si touchpad-ul de la laptop deconectand de la cabluri si porneste laptop-ul asa!