| Akez a întrebat:

am si eu de 2 raspunsuri la 2intrebari.
1.De ce acumulatorul(de la laptop) nu incarca?(am incercat cu mai multe acumulatoare si tot nu a mers, am nevoie de o baterie noua la laptop)?
2.De ce in jocuri, daca scot acumulatorul(asa cu 0%incarcat)si il bag la loc repede(ca sa nu se stinga laptop-ul)imi cresc fps-urile destul de mult?

Astept raspunsuri, FUNDA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1.Ai nevoie de o baterie noua
2. Pentru ca setarile din windows cand esti pe baterie sau pe incarcator sunt diferite.
http://i.imgur.com/q3ZLnLw.jpg

| Akez explică (pentru neluL):

Pot sa fac cumva ca, cand e acumulatorul in laptop sa mearga normal?

| neluL a răspuns (pentru Akez):

Seteaza planul de alimentare! Da click pe baterie ->Mai multe optiuni de alimentare -> in dreptul la performanta care e bifata da click pe ->Modificari setari plan -> aici alege ->Never la toate setarile, regleaza si luminozitatea.
Apoi intra in start ->in run scrie ->msconfig -> da click pe tabul Startup -> spune-mi ce programe sunt bifate acolo.

| Akez explică (pentru neluL):

Dami un id de skype sa vorbim.

Ajuta-ma te rog frumos.

| Akez explică (pentru neluL):

Dami un id de skype te rog, sa putem vorbii mai bine.

12 răspunsuri:
| Akez explică:

Un id de skype, te rog.

| neluL a răspuns (pentru Akez):

Nu am, nu folosesc pentru ca lucrez in majoritatea timpului. Lasa un pm aici pe TPU.

| Akez explică (pentru neluL):

M-ai rugat sa scriu chestiile alea, dar nu ma lasa., vreau neaparat sa fac ceva cu bateria..., cum facem?

| neluL a răspuns (pentru Akez):

Ce anume vrei sa faci? Explica aici.

| Akez explică (pentru neluL):

Sa mearga la fel de bine cum merge cand nu e acumulatorul bagat, cand e (30fps,ex) si cand nu e (100, ex).Nu am apucat sa cumpar o baterie pana acum..Pana cumpar vreau sa se miste mai bine

| neluL a răspuns (pentru Akez):

Ai aceleasi setari pe baterie si pe incarcator la optiuni de alimentare? Fa un print screen din Panoul de control -> Hardware si sunete -> Optiuni de alimentare -> in dreptul la ceea ce ai bifat da click pe -> Modificari setari plan ->aici faci print.

| neluL a răspuns (pentru Akez):

Aici e OK! Intra in start ->in run scrie ->msconfig -> da click pe tabul Startup -> spune-mi ce programe sunt bifate acolo. Daca ai cumva utorr3nt acolo il scrii asa cum l-am scris eu! Asa merge sa-mi lasi mesaj.