| Google342 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor.Mi-am resetat telefonul Samsung Galxy J5 si am avut niste jocuri.Jocurile le-am salvat pe card-ul de memorie.Cand a terminat de resetat jocurile se instalau.Nu a aparut nici o problema pana atunci. Dupa ce s-au instalat toate am intrat in jocul meu preferat Crazy Gods.Si zicea asa:"God is getting mad, please wait (installing)..." am asteptat vreo 3 ore jumatate si nu s-a intamplat nimic.Ma poate ajuta cineva? Raspunsul care ma ajuta cel mai mult dau funda!

Răspuns Câştigător
| Frogger_Pepe_1997 a răspuns:

Daca aveai save-uri locale in joc, ia-l iar de pe play store si o sa iti gasesca save-ul. Ce ai pus tu pe SD s-a salvat looseless, compresia specifica cardurilor de memorie. Nu ai cum sa il reinstalezi findca a fost compresat in asa fel incat anumite date s-au pierdut la decompresie.

Nu salvezi programe pe card sd in general, e facut pentru fisiere audio-video sau text.