| costin007 a întrebat:

am si eu o boxa formata din 2difuzoare bass +un tweeter bass 75w x2 adica 150w bass si 70w tweeter si as vrea sa i pun un filtru dar nu stiu ce fel de filtru adica (filtru pe 1/2/3cai mentionez ca difuzoarele de bass sunt luate de pe genius 5000 sau daca stiti o schema de filtru pentru aceste difuzoare

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Filtrele se calculeaza si se executa in functie de caracteristicile difuzoarelor, respectiv dupa ceea al incintei (cutia boxei).

In plus, cred ca faci confuzie la identificarea tipului difuzoarelor, deoarece nu exista boxe formate doar din difuzoare de basi si de inalte (tweeter), fara difuzor pentrusunete medii.