| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu o intrebare
Am un Laptop Lenovo G550 cu urmatorul sistem :
Procesor Pentium Dual-Core T4500 2. 30GHz
6GB ram DDR3 la 1066MHz
Hard Disk 250GB
Placa video Intel mobile 4 series express chipset family de 64 mb(Dar isi mai ia din ram(1, 2GB ca e integrata)
Ce credeti placa video este suficient de puternica pentru a rula Windows 7 Ultimate sau celelalte piese.
Imi va merge Windows 7 Ultimate pe acest laptop?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Atita vreme cit nu ai pretentii sa te joci, o sa mearga foarte ok. WIndows 7 nu sta in placa video, ci in procesor si ram. In cel mai rau caz o sa mearga Aero mai aiurea sau o sa il lasi naibii de Aero si o sa folosesti interfata clasica.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Suporta w7. insa ideal ar fi w7 home premium sau w7 professional. versiunile ultimate si enterprise sunt cele ca consuma cele mai multe recursuri.

Răspuns utilizator avertizat