| Roby159 a întrebat:

Salut,TPU am si eu o intrebare am un pc destul de vechi dar pana acum nu avea nimic.Cam de o luna jumatate cand vreau sa fac un cd audio nu merge.Adica pana acum cand bagam cd-ul in drive bazaia calculatorul in continuu si intram in windows media player si il faceam fara nicio problema, dar acum bazaie intrerupt merge greu pc-ul si nu citeste cd-ul(nu imi apare ca este introdus in drive). Care este problema? DAU FUNDA! _multumesc anticipat_

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Poisibil sa fie dvd-rw sau cd-rw defect. Daca este vechi, iti dai seama ca e vechi. Oricum ca sa il schimbi, nu te costa asa mult. Eu am dat 20 de lei pe unul SH (nou nu cred ca mai gasesti daca e pc vechi, mai ales daca e pe IDE si nu pe SATA).
Poti incerca cu alt program (poweriso de exemplu) sa faci un cd audio, e posibil sa fie si din cauza softului.
Daca chiar nu te pricepi, cheama un prieten mai bine. Sa se uite care ar fi buba, nu am cum sa iti explic mai amanuntit daca nu le ai cu tehnologia.