| cristi188 a întrebat:

am și eu o întrebare, ce aparat foto să îmi aleg, eu am ales două dar nu știu care este mai bun și pe care să îl aleg, sunt începător în chestiile de genul...
https://www.flanco.ro/......negru.html

Eu cred că sunt bune după părerea mea, dacă nu să îmi lăsați altele, vă mulțumesc!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca esti incepator... 3400
e mai ieftin si pana o sa ii dai utilitatea 100% o sa treaca ceva timp. cu restul de bani incepi sa iti aduni pentru un obiectiv mai performant.

| Dennisz a răspuns:

Sunt mai mult decat perfecte amandoua, mai ales pentru un incepator.
Sfatul meu este sa mergi si sa faci un hands-on in magazin, sa vezi care e mai bun pentru mana ta, si care iti da o senzatie mai mare acuratete, frumusete, etc.
Daca o sa iti placa fotografia, si o sa fie mai mult decat un hobby, pe parcurs o sa iti iei aparate mult mai performante, dar pana nu stii cu exactitate ceea ce vrei sa faci, nu are rost sa investesti aiurea, parerea mea.
Cheers.