| jgerjgh23 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare, cum sa imi setez microfonul sa ma aud bine nu cu ecou? As vrea sa ma aud ca majoritatea youtuberilor dar microfonul meu se aude cu ecou si cu fasait pe fundal.Am facut toate setarile indicate pe Youtube si tot asa.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa faci 2 lucruri:
1. Pentru ecou /"fluierat": NU folosi difuzorul in timp ce folosesti microfonul, fiindca intra in acrosare sonica! Pentru ascultare foloseste doar casti!
2. Pentru fasait: tine microfonul aproape de gura ta, iar daca programul /egalizatorul de sunet are posibilitate, atunci activeaza si preamplificatorul pentru microfon, respectiv compresarea de dinamica (depind de placa audio a sistemului, precum si de programele instalate).

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce microfon ai?

Ai vazut pe cineva (sau la un YouTuber) care are acelasi produs, si se aude mai bine decat la tine?

| jgerjgh23 explică (pentru NLS):

Am un microfon trust mico 2020

| jgerjgh23 explică (pentru Bula):

Multumesc de raspuns o sa incerc sa fac ce ai zis tu sa vad daca merge

| cristimihailov a răspuns:

Iesi din baie...

| jgerjgh23 explică (pentru cristimihailov):

?