| Affe a întrebat:

am si eu o intrebare.
De ceva timp am o problema ceea ce costa in:Cand vreau sa instalez un program imi da o eroare in care imi zice ceva in genu: Windows Installer nu este instalat corect si mai zice ceva ca nu poate instala programul ma rog, iar inca una acceasta consta in faptul ca vreau sa imi instalex net framework 3.5 si imi zice ca trebuie sa am window features on or off iar eu cand merg unde pot sa-l pornesc/opresc nu am nici o optiune acolo asa ca m-am gandit in felul asta sa dau format la C dar mi-a venit ideea in minte"Daca imi strica ceva din PC" pentru ca eu sa reinstalez windowsul nu pot imi da o eroare deci in concluzie daca dau format la C nu imi strica nimic din PC doar imi sterge windows-ul si restul programelor instalate?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Rezolvarea problemei cu aia Windows Installer este foarte simpla.
Start=Control Panel=Administrative Tools=Services
Cauti Windows Installer dai Automatic Apply si dupa Start si Ok.

PS: Orice program instalezi sau anumite programe cer Windows Installer (Windowsul sa poata instala programe).

2 In legatura cu problema de Formatare daca formatezi unde ai windowsul.
Iti zic cum a patit cineva ca navea ce face la fel si tu nu aveti ce face (nu cautati sau sa va inspirati ce inseamna o formatare macar), ca sa stiti macar ce faceti.

El a formatat patitia C si dupa terminarea lui s-a inchis din start pc.
Si normal ca nu s-a putut face nimica si trebuia instalat Windowsul.

Formatarea indiferent ca este in oricare partitie se poate sterge totul cu un singur click, o reformatare inseamna stergerea vechiului windows si pui noul windows.

Mult Succes!

1 răspuns:
| robogdan a răspuns:

Daca formatezi partitia C sterge tot de pe ea dar asta inseamna sa reinstalezi windows-ul din nou. In rest nu se intampla nimic