| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de calculator in timp ce il folosesc, utilizez se intampla sa dispara imaginea dintr-o data si LED-ul la monitor sta in standby. Imagine ramane neagra nu se mai aude nimic din calculator ii dau restart, nu imi porneste monitorul ramane in standby si la un anumit interval de timp apare ca incearca monitorul sa se aprinda dupa care se stinge din nou si imi apare mesajul no signal, am incercat si placa video integrata nu imi porneste monitorul de loc ramane in stand by. Pana acum am patit de doua ori asa si de fiecare data am deconectat placa video de pe placa de baza si am pornit calculatorul functioneaza e posibil sa mai patesc asa si vrea sa stiu ce ee de facut. Intrebarea este poate fii de la placa video sau placa de baza? Va rog un raspuns! Va multumesc!

3 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Daca ai semnal pe placa oboard este de la placa video.
dar este posibil sa fie de la cablul VGA, sa fie vreun pin rupt s.au sa nu faca contact. incearca si cu alt cablu VGA

| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 explică (pentru octav005):

Mersii mult o sa incerc si cu alt cablu VGA m-am gandit la asta dar inca nu am patit si a treia oara ca sa pun in practica mersii mult, daca mai patesc revin cu intrebare big grin