| Protegent a întrebat:

M-am trecut ieri la televiziune prin cablu de la RDS si am instalat doua decodoare. Totusi, am observat ca pe unele canale(Viasat History, Viasat Nature, Film Now, etc.) apar doua simboluri intr-un patratel. Pe unul scrie NA si pe altul scrie IR. Ce semnifica aceste simboluri? De asemenea as vrea sa stiu ce semnifica si simbolurile ND si CR

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil sunt canale care se activeaza cu plată, tu le prinzi sau nu?

| Protegent explică (pentru CristiDinBucuresti):

Canalele cu acele doua simboluri pe care le am eu sunt Viasat History, Viasat Nature, History Channel, BBC Earth, Film Now, SuperOne, HBO, HBO2, 3-ul si cu Cinemax si Cinemax 2. Doar Viasat-urile, History si BBC Earth-ul merg, restul nu deoarece n-am platit pentru ele big grin

| RobertMoon a răspuns:

Eu sunt tot la RDS, alea sunt canale care fac parte dintr-un pachet, daca vrei sa le vezi trebuie să cumperi pachetul respectiv (pachetele pentru filme sunt cele mai scumpe, dar restul sunt ieftine). ND probabil înseamnă not disponible mă gândesc :s