| anonim_4396 a întrebat:

Salut..TPU.
Am si eu o intrebare mai interesanta.
Am un PC i5 de la Asus,de la un timp tot primesc blue screen si m-am gandit,daca tot primesc,hai sa-l duc la service la ei ca e in garantie si na,l-am dus si ei au zis ca n-are nici o problema reinstalez windows-ul, bine tot a 2-a zi iar imi da bine nene...a 3-a zi iar...bine nene a 4-a zi Cand am mers cu pc-ul acolo am dat 3 milioane pe o sursa de la ei,pana la urma, de ce tot imi da blue screen?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

De ce ai schimbat sursa daca era in garantie? Blue screen :
fie incompatibilitate configuratie cu sistemul de operare pus
Fie incompatibilitate programe cu sistemul (ce program ai instalat inainte sa dea blue screen)
Incompatibilitate la sistem da blue screen de obicei la startare sau close de pc