| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. mi-am cumparat calculatorul acuma doi ani imi mergea foarte bine orice joc mergea pe el. mi s-a stricat windows-ul si l-am dus la reparat de cand l-am loat de aproape un an de acolo merge foarteee greu orice mai ales jocurile ( pasiunea mea. eu joc doar unul! ) de accea nu e problema ca il supra incarca muzica ( placa audio ) este buna dar cea video probabil face jocul si calculatorul sa mearga asa rau, cand incerc sa instalez placa nvidea potrivita windows-ului meu cu tot pe ea (ar trebuie sa ma lase! pentru ca e corespunzatoare windows-ului) imi da eroarea asta "The graphics driver could not find compatible graphics hardware" si am mai incercat alte drivere video si tot despre hardware! Ce sa fac. ajutati-ma va rog foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Yamaha123 a răspuns:

"Driverul vedeo nu este gasit "
Cel care l-a reinstalat nu ti-a pus driver video! Descarca Aida si iti cauta automat driverele compatibile si descarcale :http://www.softpedia.com/......tion.shtml

| DaniOlzo a răspuns (pentru Yamaha123):

Da frate. am descarcat DriverEasy... si ala mi-a fost cat de cat de ajutor. si dupa la driver audio mi-a cerut tot " NVIDIA"... o sa incerc driver-ul care mi l-ai dat mersi [ ai funda ]

| Yamaha123 a răspuns (pentru DaniOlzo):

Da incerca ca sunt curios.