| Vasilicamihali2000 a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o intrebare.
Pc-ul meu are o problema, el porneste si face un beep dupa care sta pe loc si nu afiseaza nimic pe monitor, dupa vreo 5 -10 sec face iarasi un beep si la un interval de 5 sec se opreste brusc.
Ceva idei?
DAU FUNDA!
PLS AJUTATI-MA NU STIU CE SA FAC!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Pot fi multe cauze, sa incercam deocamdata cu rezolvarile mai simple:
-Scoate pc-ul din priza/inchide sursa si tine apasat pe butonul de power 10 secunde,dupa il bagi iar in priza/deschizi sursa si verifici daca a mers sau nu
-In caz ca nu a mers, scoate pc-ul din priza, dupa da-i capacul jos, scoate-i bateria de la bios, tii apasat pe butonul de power 10 secunde, dupa pui bateria la loc si pornesti iar pc-ul sa vezi care-i treaba.
Deocamdata incearca astea 2 variante si revino daca nu merge.