| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru care stiu linux.
Am si eu o problema am un laptop Asus si cand instalez un Linux nu-mi merge touchpad-ul si wireless-ul ce as putea face in aceasta privinta? Tin sa precizez, cand am cumparat Leptopul l-am luat din magazi free dos si era avisata o reclama pe el. I-am instalat Windows totul merge bine, dar indiferent de linux-ul pe care il aleg nu functioneaza cele precizate mai sus... Poate stie cineva cum as putea rezolva problema. Va multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si linuxul asta are nevoie de niste drivere

| gelu1970 a răspuns:

CCR daca ti-a mers bine cu windows de ce vrei sa ii instalezi linux?

| CCR a răspuns (pentru gelu1970):

Deoarce vreau sa invat linux.

| K0sti a răspuns (pentru CCR):

Atunci invata sa instalezi drivere pe Linux si o sa-ti mearga!