| CaTaLyn18 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au procesor AMD FX6300, vreau si eu pareri, cum se comporta (adica cate grade are), la jocuri cati FPS are jocul x...
Si vreau sa stiu ce placa de baza ati pus pe acest procesor...
Si cati rami 4gb sau 8gb...

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Placa de baza nu influenteaza numarul de cadre. Doar sa ai vreo racheta de pc unde sa te avantajeze cu ceva overclock.
2. E indicat 8 gb, dar daca nu iti incape in buget, ajung si 4.
3 si cel mai important. NUMARUL DE FPS DIN JOCURI NU E DAT DE PROCESOR. Numarul de cadre e eventual influentat de procesor. Numarul de cadre e dat de placa video. Daca vrei gaming, si visezi gaming din o plac avidoe integrata sau una gen gt 630, ala numai gaming nu mai e. Asa ca retine, daca vrei gaming, mai intai pui placa video.

| CaTaLyn18 explică (pentru sltlp):

Pai am placa video GTX 650 1 gb ram

| sltlp a răspuns (pentru CaTaLyn18):

Trebuia o placa ceva mai puternic, dar na...
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/792618/

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Puternica*