| MihaiUser a întrebat:

Salut, TPU, am si eu o intrebare pentru cei care se pricep. Acum un an si ceva mi-am cumparat un calculator nou de la Altex (o idee proasta, stiu) Pentru a juca jocuri gen League of Legends, Gta V etc. Acest nou calculator nu avea cea mai buna placa video, asa ca am cumparat una noua (gtx 1050) Probleme este, ca jocurile gen Assasin's Creed 4, Gta V, NFC Most Wanted nu imi merg precum ma asteptam cu aceasta nou placa video. Toate aceste jocuri nu duc mai mult de 20/25 maxim 30 fps cu toate graficile pe low. Intrebare mea este, Este din cauza ca am prea putin Rami, sau Placa video este de vina? Oricum aici sunt toate specificatile Pc-ului (un PC bunicel in opinea mea) : https://prnt.sc/io4z3b
https://prnt.sc/io4zjc

3 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

GTA V si Assasin's Creed 4 sunt jocuri mai noi. Totusi, sa nu poata sa iti duca NFS MW la mai mult de 30fps-uri, mi se pare foarte foarte straniu. Esti sigur ca folosesti placa video pentru a rula jocurile? Mai ai alte programe care le folosesti in timp ce vrei sa te joci? Ai driverele de la placa video bune? Daca da, rami nu cred ca sunt problema la NFS, eu m-am jucat si versiunea din 2005 si cea din 2012, cu 4GB rami.

| MihaiUser explică (pentru DoctorWh0):

Este versiunea din 2012, si da am toate driverele. Totusi Gta v si AC 4 ar trebui sa mearga macar 40-50 fps, pentru ca toate graficile sunt pe low :/

| DoctorWh0 a răspuns (pentru MihaiUser):

Atunci chiar nu am nici o idee care ar putea fi problema.
Vezi daca ai pus bine placa video si controleaza daca folosesti placa video cand rulezi jocurile. Poti schimba setarile din nVIDIA control panel